Espoon Palloseuran Jalkapallo ry:n Tukirahasto auttaa seuran pelaajia niissä perheissä, joilla on taloudellisen tilanteen vuoksi vaikeuksia selvitä jalkapalloharrastuksen kustannuksista.

Tukirahaston hakuaika on nyt auki ja hakuaikaa on torstai 23.5.2024 klo 23:59 saakka.

Tukea haetaan sähköisellä Webropol-lomakkeella, joka löytyy TÄÄLTÄ

ESPOON PALLOSEURAN JALKAPALLO RY:N TUKIRAHASTO

Seuralla on useamman vuoden ollut tukimalli, joka mahdollistaa taloudellisesti tiukassa tilanteessa olevien perheille tukea harrastamisen kustannuksiin. Tukirahaston tarkoituksena on turvata jalkapalloharrastuksen jatkuminen niissä perheissä, joilla on taloudellisen tilanteen vuoksi vaikeuksia selvitä jalkapalloharrastuksen kustannuksista.  Tuen avulla lapsi pystyy jatkamaan harrastustaan. Tukirahat tulee Palloliiton tuki- säätiöltä, Urslus- säätiöltä, K-Supermarket Lippulaivan Kannata & Kerrytä kampanjasta, yhteistyökumppaneilta, yksityisiltä henkilöiltä sekä Cafe Tekiksen myyntikampanjoista.

NÄIN HAEN TUKEA!

Tukea ei myönneta hakemuksille, joihin vaadittavaa tulorekisteriotetta ei ole liitetty.

Avustusten myöntämisestä päättää seuran hallitus tukirahastotyöryhmän esityksen pohjalta. Avustus käytetään lähtökohtaisesti seuran Akatemia- tai ikäluokkamaksuihin.

Tieto päätöksestä ilmoitetaan hakijoille 14.6.2024 mennessä.

LUE LISÄÄ TUKIRAHASTOSTA TÄÄLTÄ

LIITTYMÄLLÄ KANNATA & KERRYTÄ KAMPANJAAN JA TEKEMÄLLÄ OSTOKSESI K-SUPERMARKET LIPPULAIVASSA TUET EPS:N TUKIRAHASTOA

Kannata ja kerrytä kampanjasta ja kannattamisesta

Kannattaminen ei vähennä omia Plussa-pisteitäsi tai etujasi. Kerrytät Plussa-ostoillasi omien etujesi lisäksi sponsorointipottia seurallesi. Riittää, että yksi perheenjäsen rekisteröityy sponsorointiin. Tämän jälkeen talouden kaikilla Plussa-korteilla tehdyt Plussaan oikeuttavat ostot huomioidaan ostokertymää laskettaessa.

Miten rekisteröidyn kannattajaksi?

Liity kannattajaksi kirjautumalla plussa.fi-sivulle. Liittyminen on helppoa ja vaivatonta. Liittymistä varten tarvitset EPS:n tukikoodin, joka on SP10024.