Juho Kempainen on aloittanut 1.11 Espoon Palloseuran Jalkapallo ry:n hallintoassistenttina.Juho toimii tehtävässä läheisessä yhteistyössä toiminnanjohtajan, hallintopäällikön, seurakoordinaattorin sekä valmennuksen johdon kanssa.  Juhon pääasiallisiin työtehtäviin kuuluu taloushallinnollisissa tehtävissä ja seura- ja jäsenpalveluissa avustaminen. Lisäksi Juhon tehtäviin kuuluu koordinointia seuran varustemyynnistä ja sen organisoinnista sekä vapaaehtoistyön koordinointia ja koulutusta.

Kuka on Juho ja millä fiiliksellä Espoon Palloseuraan ?

”Olen alun perin kotoisin Turusta ja sieltä muuttanut Joensuuhun opiskelujen perässä ja lopulta päätynyt Espooseen, johon nyt olen kotiutunut hyvin. Jalkapallo on ollut pitkään iso-osa elämääni niin lapsena harrastuksena ja nyt myöhemmin opiskelujeni pääasiallisena kohteena tehtävissä ja tutkimuksissa. Esimerkkinä pro-gradu tutkimukseni, jossa tutkin joukkueen johdon ja pelaajien välisen luottamuksen vaikutusta joukkueen suorittamiseen. Olen jo pitkään halunnut työskennellä jalkapallon parissa ja tämän takia hainkin heti paikkaan, kun huomasin, että EPS haki hallintoassistenttia ja onnekseni sainkin paikan. Olen erittäin innostunut oppimaan paljon uutta ja kehittämään omaa osaamistani. Toivottavasti pystyn myös auttamaan seuraa kehittämään toimintaansa entisestään”, tiivistää Juho ensitunnelmiaan.

Tervetuloa tiimiin Juho.

Espoon Palloseuran Jalkapallo ry 2.11.2023