Miesten Reservijoukkue sekä B-juniorit järjestävät avoimen harjoitusjakson 1.11.-24.11. Avoimet harjoitukset on suunnattu seuraan pyrkiville pelaajille, joita kiinnostaa ammattimaisesti johdettu ja kilpailullinen toimintaympäristö. Espoon Palloseura kehittää pelaajapolkuja kohti omia edustusjoukkueita, kansallisiin kärkiliigoihin ja kansainvälisille kentille. 

Espoon Palloseuran Miesten Reservijoukkue pelaa Etelän Miesten Kolmosta. Joukkue toimii ponnahduslautana aikuisten peleihin seuran lahjakkaimmille junioripelaajille.

Espoon Palloseuran B-juniorit pelaavat tulevalla kaudella valtakunnallista Ykköstä ja joukkueen strategisena tavoitteena on toimia kasvatusalustana kohti seuran omaa edustusjoukkuetoimintaa.

Miesten edustusjoukkue pelaa tulevalla kaudella valtakunnallista Miesten Ykköstä. Ykkönen tulee ensi kaudella olemaan Palloliiton kolmanneksi korkein sarjataso Veikkausliigan sekä uuden perustettavan Ykkösliigan jälkeen.

Kiinnostuitko ?

Ole yhteydessä valmennuspäällikköön:

Stefan.wikstrom@espoonpalloseura.fi
040 849 4666