Café Tekis etsii reippaita ja asiakaspalveluhenkisiä kahvilatyöntekijöitä. Toimenkuvaan kuuluvat erilaiset kahvilan ja varustemyynnin työtehtävät.

Odotamme sinulta positiivista, energistä ja ahkeraa asennetta sekä vähintään 18 vuoden ikää.

Espoonlahden urheilupuistossa sijaitsevassa seuran klubitalossa toimii Café Tekis. Tarjontaan kuuluu mm. kahvia ja teetä, tuoretta pullaa, täytettyjä sämpylöitä, virvokkeita, jäätelöitä sekä välipalatuotteita. Kahvilan yhteydessä toimii myös Espoon Palloseuran varustemyyntipiste, jossa myydään valikoituja pelaajien varusteita sekä fanituotteita.

Vuonna 2023 vietetään myös Cafe Tekiksen 10-v juhlavuotta.

Työskentelet monipuolisissa tehtävissä mm. kahvilatuotteiden valmistuksen ja paistamisen sekä asiakaspalvelun parissa. Kahvilan yhteydessä on myös varustemyynti. Työtehtäviin kuuluu luonnollisesti kassatyöskentelyä ja siisteyden ylläpitoa.

Etsimme omatoimisia henkilöitä, jotka kykenevät työskentelemään myös yksin muuttuvissa tilanteissa. Edellytämme sujuvaa kielitaitoa (suomi ja englanti). Odotamme sinulta positiivista, energistä ja ahkeraa asennetta sekä vähintään 18 vuoden ikää. Sinulla tulee olla myös hygieniapassi.

Toivomme Sinulta:
-Jonkin verran aikaisempaa kokemusta vastaavasta työstä.
-Asiakaspalvelutaitoja ja intoa kehittyä
-Hyvää paineensietokykyä ja kykyä työskennellä kiireessä
-Hygieniapassia

Kaikkea ei tarvitse osata valmiiksi, perehdytämme valitut henkilöt työtehtäviin.

Työ alkaa heti sopimuksen mukaan ja on osa-aikainen. Työaika 0-45h/3vko. Palkkaus on TES:n mukainen.

Työvuorot ovat pääasiassa kahvilan normaali aukioloaikojen mukaisesti: arkisin klo 15:30-20:15
lauantaisin 09:00-14:30.

Työvuoroissa on vaihteluita sesongin ja erilaisten tapahtumien mukaisesti.

Täytä hakemus huolellisesti sekä liitä CV hakemukseesi. Hakuaikaa on 15.3.2023 saakka. Hakemuksia käsitellään jo hakuaikana, ja paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä.

Lisätiedot:

EPS Toimisto
0400 789 577 soittoaika tiistaisin 13:00-15:30

toimisto@espoonpalloseura.fi