Mikä on tehnyt jalkapallosta ison? Suosio, pelaajat, fanit? Vai kenties se, kuinka sen vaikutukset voi aistia myös kentän ulkopuolella. Espoon Palloseura luo jalkapallokulttuuria, jota ei pysty kahlitsemaan peliajan puitteisiin.

Urheilu on tavoitteiden asettamista, saavuttamista, ahkeruutta ja itsensä voittamista. EPSin seurakulttuuri on valtakunnallisesti tunnustettu laadukkaasta toiminnasta. Kaikki EPSin toiminnassa mukana olevat kantavat ylpeänä EPS arvoja ja heillä on rohkeus olla oma itsensä.

Laadukkaalla jalkapallotoiminnalla luomme pohjan päämäärätietoiselle toiminnalle, periksiantamattomuudelle ja reilulle pelille. Haluamme, että jokaiselle mahdollistuu oman huipun löytäminen, myös valmentajalle.

Espoon Palloseura hakee koko- ja osa-aikaisia valmentajia kaudelle 2022-23.

Voit hakea valmennustehtäviä eri ikävaiheista ja tasoilta. Katsomme tarkemman työtehtävän yhdessä avoimien paikkojen, osaamisen ja kiinnostuksen mukaisesti.

Tavoitteenamme on rakentaa arvoihimme pohjautuvia ja urheilullisesti vahvoja joukkueita, sekä kasvattamaan pelaajia kohti omaa huippua aina jalkapalloammattilaisiksi asti.

Etsimme valmentajia, jotka ovat halukkaita kehittämään itseään kohti omia tavoitteitaan sekä toimimaan seuran arvojen mukaisesti. Valmentajilta edellytetään myös sitoutumista EPS Metodin opiskeluun ja sen toteuttamiseen.

Toivomme Sinulta:

  • Soveltuvaa valmentaja- tai liikunta-alan koulutusta
  • Kykyä johtaa ja olla osana isompaa valmennustiimiä
  • Näkemystä ja ymmärrystä seuran metodologiasta
  • Korkeaa työmoraalia ja ongelmanratkaisukykyä
  • Halua rakentaa pitkäjänteistä toimintaa

Tutustu EPS Metodiin tästä.
EPS Metodi – EPS (espoonpalloseura.fi)

Seurana tarjoamme vahvan tuen valmentajana kehittymiseen niin sisäisten kuin liiton koulutusten muodossa.

Lähetä hakemus viimeistään 10.8.2022. mennessä oheisen Webropol-kyselylinkin kautta.

Linkki

Olemme yhteydessä kaikkiin hakijoihin viimeistään 15.8. mennessä

Lisätiedot

Janne Kangasniemi, urheilutoimenjohtaja

janne.kangasniemi@espoonpalloseura.fi
Puhelin: 050 412 2361


Espoon Palloseuran Jalkapallo ry