Mikä on tehnyt jalkapallosta ison? Suosio, pelaajat, fanit? Vai kenties se, kuinka sen vaikutukset voi aistia myös kentän ulkopuolella. Espoon Palloseura luo jalkapallokulttuuria, jota ei pysty kahlitsemaan peliajan puitteisiin.

Urheilu on tavoitteiden asettamista, saavuttamista, ahkeruutta ja itsensä voittamista. EPSin seurakulttuuri on valtakunnallisesti tunnustettu laadukkaasta toiminnasta. Kaikki EPSin toiminnassa mukana olevat kantavat ylpeänä EPS arvoja ja heillä on rohkeus olla oma itsensä.

Laadukkaalla jalkapallotoiminnalla luomme pohjan päämäärätietoiselle toiminnalle, periksiantamattomuudelle ja reilulle pelille. Haluamme, että jokaiselle mahdollistuu oman huipun löytäminen, myös valmentajalle.

Espoon Palloseuran poikien U15 Akatemiajoukkue hakee nyt uutta vastuuvalmentajaa.

Joukkueen vastuuvalmennus on osa-aikainen työtehtävä. Muiden valmennustyötehtävien yhdistämisestä isommaksi kokonaisuudeksi voidaan keskustella. Etsimme valmentajia, jotka ovat halukkaita kehittämään itseään kohti omia tavoitteitaan sekä toimimaan seuran arvojen mukaisesti. Valmentajilta edellytetään myös sitoutumista EPS Metodin opiskeluun ja sen toteuttamiseen.

Voit tutustua EPS Metodiin tästä.
EPS Metodi – EPS (espoonpalloseura.fi)

Tavoitteenamme on rakentaa arvoihimme pohjautuvaa ja urheilullisesti vahvaa joukkuetta, joka pystyy kilpailemaan liiton sarjoissa sekä kasvattaa pelaajia kohti seuran omaa edustusjoukkuetta ja kansallisen tason sarjoja aina ammattilaisiksi asti.

Toivomme Sinulta:

  • UEFA A tai B -lisenssiä tai suunnitelma sen toteuttamiseksi
  • Kykyä johtaa ikäluokan Akatemiatoimintaa ja valmennustiimiä sekä olla osana laajempaa valmennustiimiä
  • Näkemystä ja ymmärrystä seuran metodologiasta
  • Korkeaa työmoraalia ja ongelmanratkaisukykyä
  • Halua rakentaa pitkäjänteistä toimintaa

Seurana tarjoamme vahvan tuen valmentajana kehittymiseen niin sisäisten kuin liiton koulutusten muodossa.

Lähetä hakemus viimeistään 15.12. oheisen Webropol-kyselylinkin kautta.

https://link.webropolsurveys.com/S/08319C5E35ABD56C

Olemme yhteydessä kaikkiin hakijoihin viimeistään hakuajan päätyttyä.

Lisätiedot

Janne Kangasniemi, urheilutoimenjohtaja

janne.kangasniemi@espoonpalloseura.fi
Puhelin: 050 412 2361

Espoon Palloseuran Jalkapallo ry