Miesten reservijoukkue nousee Kolmoseen! 

Reservijoukkue sijoittui omassa lohkossaan toiseksi ja nousee näin Kolmoseen. Koko kauden tasaisesti pelannut joukkue on nousun ehdottomasti ansainnut.

Reservijoukkueen nousu Kolmoseen palvelee seuran pelaajapolkua entistä paremmin. Varsinkin nuorille pelaajille tilanne paranee, kun edustus- ja reservijoukkueen sarjaero pienenee. Pelaajien siirtyminen joukkueiden välillä helpottuu pelien tasoerojen pienentyessä. Jo kuluneella kaudella reservijoukkueen peleissä kävi muutamia edustuksen pelaajia, ja osa reservin pelaajista harjoitteli edustusjoukkueen mukana.

Joukkueen valmennus kiittää pelaajia ja taustoja hienosta kaudesta.

Tulevan kauden joukkueen rakentaminen on käynnissä. Uudet pelaajat voivat olla yhteydessä joukkueen vastuuvalmentajaan.

Yhteystiedot:

Juuso Kevari, vastuuvalmentaja

juuso.kevari@espoonpalloseura.fi

puh. 0504695742

Valdrin Seferi, valmentaja
Kalle Tallqvist, valmentaja