Lapsuusvaihe on kaiken alku, yhteisön rakentamista ja elinikäisen jalkapallon & liikunnan kipinän sytyttämistä. Tavoitteemme on tarjota lapsille positiivisia kokemuksia, vahvistaa sosiaalista kuuluvuutta ja luoda pohja pitkäaikaiselle kiinnittymiselle seuraan. Me haluamme varmistaa, että jokainen lapsi kokee olevansa osa yhteisöä ja saa eväät liikunnalliseen elämäntapaan – riippumatta siitä, mihin polku myöhemmin johtaa.

Espoon Palloseura toivottaa uudet pelaajat tervetulleiksi tutustumaan iloiseen, liikunnalliseen ja yhteisölliseen harrastukseen. Olemme vahva toimija koko Suur‑Espoonlahden alueella. Kotipesämme on Espoonlahden urheilupuisto, mutta toimintamme ulottuu laajasti alueen kouluille, kentille ja lähiliikuntapaikoille. Meidän seurassamme jokainen lapsi löytää itselleen sopivan tavan harrastaa: leikinomaisesti, tavoitteellisesti tai kaikkea siltä väliltä. Lähde mukaan liikkumaan, oppimaan ja löytämään uusia kavereita – kevät on täydellinen hetki aloittaa!

Uusi 2020 syntyneiden poikien joukkue käynnistyy huhtikuussa – Tervetuloa mukaan!

Vuonna 2020 syntyneille pojille perustetaan uusi joukkue. Tervetuloa maksuttomalle kokeilujaksolle huhtikuun ajaksi. Joukkue harjoittelee huhtikuussa kerran viikossa Myntinsyrjän Jalkapallohallissa. Harjoitukset ovat torstaisin 9.4., 16.4. ja 23.4.

Toukokuusta alkaen harjoitellaan kaksi kertaa viikossa, ja keväällä pelataan myös harjoituspelejä sekä osallistutaan tapahtumiin erillisen otteluohjelman mukaan.

Kutsu joukkueen perustamiskokoukseen, joka järjestetään viikolla 14, pääsiäisen jälkeen toimitetaan pelaajan huoltajille sähköpostitse.

22.3.2026 Espoon Palloseuran Jalkapallo ry