Mikä on tehnyt jalkapallosta ison? Suosio, pelaajat, fanit? Vai kenties se, kuinka sen vaikutukset voi aistia myös kentän ulkopuolella. Espoon Palloseura luo jalkapallokulttuuria, jota ei pysty kahlitsemaan peliajan puitteisiin.
Urheilu on tavoitteiden asettamista, saavuttamista, ahkeruutta ja itsensä voittamista. EPSin seurakulttuuri on valtakunnallisesti tunnustettu laadukkaasta toiminnasta. Kaikki EPSin toiminnassa mukana olevat kantavat ylpeänä EPS arvoja ja heillä on rohkeus olla oma itsensä.
Laadukkaalla jalkapallotoiminnalla luomme pohjan päämäärätietoiselle toiminnalle, periksiantamattomuudelle ja reilulle pelille. Haluamme, että jokaiselle mahdollistuu oman huipun löytäminen, myös valmentajalle.
HAEMME JATKUVASTI VASTUU JA APUVALMENTAJIA
Voit hakea valmennustehtäviä eri ikävaiheista ja tasoilta sekä osa- että kokoaikaisena. Katsomme tarkemman työtehtävän yhdessä avoimien paikkojen, osaamisen ja kiinnostuksen mukaisesti.
Tavoitteenamme on rakentaa arvoihimme pohjautuvia ja urheilullisesti vahvoja joukkueita, sekä kasvattamaan pelaajia kohti omaa huippua aina jalkapalloammattilaisiksi asti.
OSA-AIKAISIA VASTUUVALMENTAJIA JUNIORI-IKÄLUOKKIEN ERI TASOILLE
Työnkuvaan kuuluu yhden joukkueen kokonaisuudesta vastaaminen sisältäen harjoituksien suunnittelu ja johtaminen, viestintä, pelaajaliikenteestä vastaaminen sekä apuvalmentajien johtaminen. Tavoitteenamme on rakentaa arvoihimme pohjautuvia ja urheilullisesti vahvoja joukkueita, sekä kasvattamaan pelaajia kohti omaa huippua aina jalkapalloammattilaisiksi asti.
Valmennustehtäviä voit hakea toiminnan eri tasoissa 11v11 ja 8v8 ikäluokkien joukkueisiin.
Työtehtävien laajuus on tehtävästä riippuen 6-15 h/viikko.
LISÄTIEDOT
Jani Lehmuskoski, Urheilutoimenjohtaja
jani.lehmuskoski@espoonpalloseura.fi
Teemu Metsola, Valmennuspäällikkö U13-U20 ikäluokat (11v11)
teemu.metsola@espoonpalloseura.fi
Aarne Sulg, Valmennuspäällikkö U6-U12 ikäluokat (8v8)
teemu.metsola@espoonpalloseura.fi
