Espoon Palloseura lukeutuu Suomen suurimpiin jalkapalloseuroihin. Järjestämme Suur-Espoonlahden alueella laadukasta ja ammattimaista toimintaa eri tasoilla lapsista aikuisiin. Tällä kaudella seuramme miesten edustusjoukkue pelaa 2. divisioonassa ja naisten 3. divisioonassa. Valmentajillemme tarjoamme kehittyvän sekä innostavan ympäristön toimia.  

Etsimme osa-aikaista (n. 15-25h/vk) lapsi- ja nuoruusvaiheen maalivahtivalmentajaa. Työhön kuuluu harjoitusten suunnittelua ja johtamista, valmennustiimeissä mukana toimimista sekä mv-valmennuksen koordinointia ja kehittämistä. Tehtävässä saat tukea ja toimit yhteistyössä seuran päätoimisen maalivahtivalmennusvastaan kanssa. Tehtävän aloitus on lähtökohtaisesti elokuussa, tarkemmasta päivämäärästä voimme keskustella.

Tehtävä edellyttää aikaisempaa kokemusta mv-valmentamisesta, kykyä toimia lasten ja nuorten parissa sekä innostunutta otetta. Edellytämme lisäksi työssä seuran arvojen, metodin ja valmennuksenlinjan mukaista toimintaa. Tarjoamme tukea kehittymiseesi sisäisen- ja liitonkoulutusten muodossa.  Aikaisemmin suoritetut valmentajakoulutukset luetaan eduksi.

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi 31.5 mennessä sähköpostilla osoitteeseen janne.kangasniemi@espoonpalloseura.fi. Kerro hakemuksessa itsestäsi, taustastasi sekä toiveestasi työmäärän laajuudesta. Olemme yhteydessä kaikkiin hakijoihin.

Lisätiedot:

Janne Kangasniemi

Urheilutoimenjohtaja

Puh. 050 412 2361

janne.kangasniemi@espoonpalloseura.fi